KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 4242020
nr 424 2020
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Tusch, Märtha Bolin-Clason (1902-1988) 3 st, studier från Tunisien, signerade, 1926, 27x22
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
2.900 kr
måndag 7 augusti 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason